Dominikánský Dvůr

Dominikánský dvůrKe konci roku 2014 jsme získali na základě výběrového řízení od Městské části Prahy 4 do dlouhodobého pronájmu (50 let) historický objekt – Dominikánský Dvůr v Braníku. Stalo se tak po kampani, jejímž cílem bylo představení záměru Zemského pivovaru místní komunitě, občanským iniciativám i místním komunálním politikům a úředníkům.

Je obtížné přemýšlet nad Branickým předměstím bez piva a naším plánem je do Braníku vrátit řemeslnou výrobu piva po více než 115 letech. Vznik pivovaru se datuje do roku 1626, kdy dominikánští mniši vařili pivo v Braníku právě na tomto místě. Původně byl objekt částečně zřízen jako pivovar, takže po obnovení zázemí se prostory budou dokonale hodit pro náš Zemský pivovar. Naším cílem je na tomto historickém místě vybudovat pivovar, restauraci / hospodu a pivní lázeňský hotel. Všechny tři prvky budou s výhledem na jižně orientované nádvoří, pro potěchu branických i všech návštěvníků.

Dominikánský dvůrdominikansky-dvur-1_421x279

V současné době pracujeme na získání všech potřebných povolení pro rekonstrukci Dominikánského Dvora. Dokončili jsme zaměření, stavebně historický posudek a probíhají archeologické průzkumy. Nyní se dokončují architektonické vizualizace. I když bychom nejraději zahájili rekonstrukci co nejdříve, Dominikánský Dvůr je historicky významná a památkově chráněná budova. Proto je třeba zajistit, aby byl takto významný objekt citlivě zrekonstruován.

Zemská hospůdka v Dominikánském dvoře je otevřená každý den – 16-24 hod. I nadále Vás budeme informovat o našem pokroku prostřednictvím této webové stránky a prostřednictvím Facebooku www.facebook.com/Dominikansky.dvur